Friday, January 18, 2008

ELVIS PRESLEY


Mbreti I Rock and Rollit
Elvis Presley ka lindur me 8 janar te vitit 1935 ne Misisipi, ishte djal I Gladys dhe Vernon Presley.
Ai u be kengetari me i njohur i Rock and Rollit.
Me 1 maj te vitit 1967 Presley u
marrtua me
Priscilla ne Las Vegas. Me 1968 e linden vajzen e tyre te vetme Lisa.
Vdekja e tij e TMERROI boten.
Askush nuk mund ta besonte te verteten
Ylli i Rokenrollit vazhdon te adhurohet nga te
gjithe. Ndoshta ai ka vdekur fizikisht por kenget kur nuk kane per tu shuarr. Te anketuarit pohojne se kenga e Elvis Prisllit kur nuk do te vdes ata vazhdojne ti degjojne me aq nostalgji kenget e tij duke filluar nga ajo Live A Little, Love A Little e vitit 1968

No comments: